Ubytovanie

 

 

Bystracennik

 

 

 

Stredisko dopravy a služieb

 slivcie    Stredisko dopravy a služieb (SDaS) zabezpečujeprvotný odvoz dreva z jednotlivých lesníckych úsekov UPS Hybe na manipulačno - expedičný sklad. Odvoz je realizovaný pomocou odvoznej súpravy Tatra 815. Na manipulačno – expedičnom sklade je vyťažená drevná hmota uskladnená a následne manipulovaná na jednotlivé výrezy a sortimenty. Manipulácia sa vykonáva ručne – pomocou JMP, triedenie a nakladanie výrezov zabezpečujú čelné nakladače JCB a Manitou. Odvoz paliva a ihličnatého odpadu (kánikov) pre podielnikov zabezpečuje traktor Zetor Forterra s vlečkou.

Stredisko zabezpečuje tiež údržbu lesných ciest a skladov pomocou stroja JCB KS a prípravu podielnického palivového dreva, ktoré sa kála na štiepačke.

Na stredisku pracuje vedúci strediska, majster a štyria vodiči. Manipulácia a štiepanie paliva sú zabezpečované externými pracovníkmi.

Stredisko ponúka na predaj piliarsku guľatinu, väčšinou smrekovú, v rôznych sortimentoch a tiež služby v doprave dreva odvoznou súpravou, služby traktorom, čelnými nakladačmi a tiež kopacím JCB.

Stredisko Drevospracujúci podnik

     Drevospracujúci podnik vyrába rezivo najmodernejšou technológiou kotúčových píl, dsp2ktorá je riadená počítačom. Rezivo má výbornú povrchovú úpravu ( je predhoblované) a vyniká presnosťou požadovaného profilu výroby. Píla dokáže vyrezať všetky bežné stavebné a stolárske rezivo požadovaných rozmerov.

Na píle spracovávame vlastnú ihličnatú piliarsku guľatinu podľa potrieb zákazníka, akosti triedy III.A, III.B a C1.

Stredisko ponúka pre firmy podnikajúce v oblasti stavebníctva, prevádzkovateľov predajných skladov reziva, a stolárov  pravidelné dodávky:

·         Stolárske rezivo

·         Konštrukčno-stavebné rezivo

·         Hranoly, fošne

·         Strešné a podkladové laty

·         Bočné rezivo - dosky

·         Šalovacie rezivo

·         Paletové a kratinové rezivo

Na stredisku v súčasnosti pracuje osem zamestnancov v dvoch zmenách.

Stredisko Správa

Stredisko zabezpečuje administratívnu a ekonomickú činnosť spoločenstva, ako je účtovníctvo, personalistika, 2012-12-19 10.38.46spracovanie miezd, skladové hospodárstvo, finančné činnosti. Ďalej konsoliduje plánovanie a rozpočtovníctvo stredísk do jedného celku a zabezpečuje funkčnosť počítačovej siete. Spracováva tiež podielnickú evidenciu majetku, evidenciu čerpania podielnického dreva a vyplácanie podielov na zisku podielnikom. Zamestnáva troch pracovníkov, ktorý v kumulovaných funkciách vykonávajú práce na pozíciách ekonómka, účtovníčka, fakturantka, personalista, mzdový účtovník, skladník, pokladník, sekretár, archivár a správca počítačovej siete. Stredisko zabezpečuje prevádzku urbárskych chát, ktoré ponúkajú oddych v prostredí prekrásnej liptovskej prírody.. Chata Jaseňovisko leží hlboko v horách, na hranici Jánskej a Svidovskej doliny. Nie je vybavená elektrikou a voda je v blízkej studničke. Chata je vhodná pre turistov, ktorí túžia po úplnom pokoji na horskej samote. Okrem prekrásnej prírody v okolí za zmienku stojí možnosť turistického vyžitia, napríklad výstupom na vrch Ohnište, Ďumbier, alebo návšteva jaskyne Stanišová v Jánskej doline. Chata Krivánka sa nachádza za obcou Hybe, smerom na pohorie Vysoké Tatry. Od chaty je prístup na Podbanské. V chate je voda aj elektrická energia. Chata Bystrá, ktorá sa nachádza na konci Jánskej doliny sa práve rekonštruuje. Rekonštrukcia prebieha čiastočne dodávateľsky, čiastočne v réžii UPS. Počas rekonštrukcie je tu zamestnaných šesť zamestnancov UPS.

Ďalšie články...

  1. Stredisko lesnej výroby
Download Free Joomla Templates by vonfio.de